Cena kWh elektriny pre firmy na konci roka 2017

Cena kWh elektriny v decembri 2017

sa vyšplhala po päť ročnom klesaní späť na úroveň 40{3f476dff46adce57c7dedda3faf57d17231a083b3fb356a6137d086c7c10d9bd}. Päť ročný pokles sa zastavil v polovici minulého roka 2016. Od vtedy neprestajne rastie.

Ako si preveriť cenu kWh elektriny keď ste firma

SIEA_Igor_Kostial_cena_kWh_elektriny_rok_2017

Cena kWh elektriny pre firmy na rok 2017

Ako si preveriť cenu kWh elektriny rieši väčšina firiem či prevádzkovateľov tesne pred koncom zazmluvneného kontraktu. Nakoľko tieto kontrakty majú výpovednú lehotu v základe jeden až troj mesačnú výpovednú lehotu, je potrebné sa o novú cenovú ponuku zaujímať ešte pred výpovednou lehotou.

Teda rada číslo jedna je: potrebujete vedieť výpovednú lehotu vašej zmluvy alebo si do pracovného kalendára už pri podpise tejto zmluvy v predstihu poznačte vyžiadanie CP od dodávateľa. Ak premeškáte výpovednú lehotu, pravdepodobne sa vám automaticky predĺži zmluva bez nároku na porovnanie a vyjednávanie ceny za kWh elektriny. Vy tak dostanete cenníkovú cenu elektriny bez zľavy.

Preverenie ceny elektriny pre vašu firmu

a rovno návod ako postupovať pri vyjednávaní lepšej ceny si môže zaslať na svoj email. Stiahnite si návod, ktorý je v Ebooku.

Inak je to jednoduché stačí si vyžiadať cenové ponuky od viacerých dodávateľov o ktorých, píšem práve v Ebooku. Sú to mnou odporúčaný spoľahlivý dodávatelia s ktorými spolupracujem.

Ak vás zaujíma aktuálna najlepšia ponuka na slovenskom trhu siahnite po týždennej správe.

[button style=”btn-default btn-lg” type=”link” target=”false” title=”Týždenná správa” link=”http://test.bugesweb.com/objednavka-tyzdenna-sprava/” linkrel=””]

 

Týždenná správa pozná trhové ceny elektriny na burzách a v porovnaní z výsledkov z elektronických aukcii vieme určiť minimálny zisk dodávateľov. Takto vieme presne odhadnúť akú najnižšiu cenu môžu dodávatelia ponúknuť firemným klientom.

Koľko ste platili? Alebo aká bola cena elektriny v roku 2014 2015 2016 2017

Počas mojej pôsobnosti v dodávkach elektriny pre firmy som sa stretol s množstvom faktúr. Keď som sa na to pozrel z nadhľadu bolo vidieť, že mnoho firiem aj po siedmich rokoch po liberalizácii trhu a nástupu približne dvadsiatke nových dodávateľov si len málo firiem porovnalo viacej cenových ponúk a tak zvažovalo prípadný prechod k novému dodávateľovy za výhodnejšími cenamy.

 

Cena elektriny v rokoch:

2014 – od 39 – 42 EUR/MWh

2015 – od 37 – 40 EUR/MWh

2016 – od 27 – 36 EUR/MWh

2017 – od 40 – 43 EUR/MWh

Aby ste chápali súvislosť medzi rozdielmi a rozmedzím cien elektriny v jednotlivých rokoch. Sú to ceny vyjednané v elektronických aukciách, ktoré sme vyjednali našim klientom.

Pre viac info ma kontaktujte.

 

Kvalifikovaný odhad ceny elektrickej energie pre firmy

Cena elektrickej energie za posledných 12 mesiacov pri indexe PXE SK BL CAL – 18 vzrástla o neuveriteľných + 42,1{3f476dff46adce57c7dedda3faf57d17231a083b3fb356a6137d086c7c10d9bd}. Tento index zaknihoval k 4.10.2017 zatváraciu hodnotu pod 39 EUR/MWh.
odhad ceny elektrickej energie pre firmy Zdroj www.pxe.cz

Cena elektriny 4.10.2017 Zdroj: www.pxe.cz

 

 

V nadväznosti na uvedenú hodnotu predmetného indexu, ako aj zjavnú neistotu na trhu. Dodávatelia svorne deklarujú
očakávanie ďalšieho rastu. Predpokladáme odhad ceny elektrickej energie pre firmy v rozpätí (pre viac info je tu individuálna analýza úspor alebo týždenná správa).

Vzhľadom na výrazný rozdiel medzi rýchlosťou rastu cien elektriny pre roky 2018 a 2019 v tomto období odporúčame uzatváranie zmlúv na 2-ročné obdobie.

Odhad ceny elektrickej energie pre firmy

Napriek tomuto výraznému nárastu nie je možné očakávať v krátkodobom horizonte zmenu trendu, aj keď je možné, že ku niekoľkodňovej korekcii príde. Kedy nastane a aká bude výrazná, však nedokážeme odhadnúť. A tak odporúčame napriek aktuálne vysokej cene elektriny neodkladať uzatvorenie zmluvy na neskôr.

K vaším najnižším cenám elektriny vám prajem deň plný energie

 

Igor Koštiaľ

Igor Koštiaľ – firemný poradca nákupu energií

Aj vy máte nižšiu cenu plynu?

Máte nižšiu cenu plynu? Na trhu tento rok klesla cena plynu na 5-ročné minimum. Hotely, reštaurácie, predajne, výrobný priemysel, jednoducho všetky firmy a podnikatelia tak mohli tento rok ušetriť nemalé peniaze.

Pre spomínaný pokles cien