[Návod] Ako vyjednať nižšiu cenu plynu pre svoju firmu

Dnes sa dozviete ako vyjednať nižšiu cenu plynu pre svoju firmu.

Je to jednoduché. Potrebujete vedieť dno najnižšej možnej ceny plynu akú môžete získať a mať pár cenových ponúk od ďalších dodávateľov.

Poďme zaradom.

Ako zistiť najnižšiu dostupnú cenu plynu pre vašu firmu

Najnižšiu cenu plynu môžete zistiť veľmi rýchlo a ľahko vďaka našej službe Týždenná správa.

Na to aby ste sa dostali k najnižšej cene plynu alebo ponuke potrebujete vedieť aký máte ročný odber plynu a jeho spotrebu v priebehu roka. Na to vám stačia faktúry za posledných 12 mesiacov. Tieto faktúry potrebujete poskytnúť vybraným dodávateľom od ktorých si vyžiadate cenovú ponuku. Bez týchto podkladov vám žiadny dodávateľ nevypracuje relevantnú ponuku v ktorej uvidíte cenu plynu.

Teda keď už máte z účtovného odelenia potrebné podklady (faktúry za posledných 12 mesiacov), vyžiadate si cenovú ponuku od TOP 5 dodávateľov na slovensku (Pozn. na slovenskú ich je okolo dvadsať). Odporúčam osloviť spoločnosti Elgas, Energie2, Magna energie, SPP, Energy Europe.

Všetkým poskytnete potrebné podklady na vypracovanie cenovej ponuky.

Do týždňa vám prídu ponuky. Krásne uvidíte na čom ste. Od tohoto momentu začnete vyjednávať nižšiu cenu, tešíte sa? Budete sa baviť 🙂

Ponuky môžu byť na prvý pohľad viac aj menej prehľadné.

V každej ponuke sa ale bude nachádzať položka

  • cena za plyn
  • cena za spotrebovaný plyn
  • cena za odobratý plyn
  • priložený príklad ako scan real fa
  • fixný poplatok za prepravu

Len tieto dve položky rozhodujú ktorá ponuka je najlepšia. ostatne položku určuje URSO a sú u každého dodávateľa rovnaké.

Keď sa zorientujete ktorá ponuka je najlepšia, decentne ju ukážete ostatným dodávateľom a poviete, že ste ešte definitívne nerozhodli ale zatiaľ je toto najlepšia ponuka.

Pravdepodobne dostanete nové ponuky s nižšou cenou. Je pravdepodobné, že nie od všetkých. znovu sa pozriete na dve základné položky a vyhodnotíte najlepšiu ponuku.

Znovu pošlete ponuku s najlepšou cenou plynu ostatným dodávateľom s prikladným textom. Ďakujem vám za záujem dodávať našej spoločnosti plyn. No aktuálne máme výhodnejšiu ponuku s cenou xy.-EUR/MWh.

Znovu aj keď o čosi menej ale predsa vám prídu nové ponuky. Až v tomto momente zistíte dno možných cien dodávky plynu pre vašu firmu.

Toto je reálny postup s ktorým som sa ako obchoďák stretol.

Popravde je to jeden z dôvodov prečo som išiel do hĺbky a zistil som ako to s tými cenami plynu je. Ako je možné, že ja ako obchodný zástupca nemôžem pracovať s cenami ako môj manažér alebo sa neviem mojou ponukou vyrovnať konkurenčnej ponuke.

Bádal som a hľadal. A oplatilo sa. Dostal som sa k cenám na burze a zistil som, že ceny energii je možné predávať podstatne nižšie ceny ako som mal k dispozícií u dodávateľa.

Porovnanie ceny plynu.

Zdielať
Igor Koštiaľ
 

Pomáham podnikateľom ušetriť peniaze za elektrickú energiu a plyn. Počas viac ako 3 ročnej praxe som pomohol jedenástim podnikateľom ušetriť na energiách spolu 10 587,56 €. Chcete ušetriť na energiách aj vy? Pozrite sa sem: Týždenná Správa a sem: Individuálna Analýza Úspory

Kliknite sem a zapojte sa do diskusie 0

Zapojte sa do diskusie: