Ako si skontrolovať, či máte najnižšiu cenu plynu?

Ako si skontrolovať, či máte najnižšiu cenu plynu ? Na trhu tento rok klesla cena plynu na 5-ročné minimum. Hotely, reštaurácie, predajne, výrobný priemysel, jednoducho všetky firmy a podnikatelia tak mohli tento rok ušetriť nemalé peniaze.

Pre spomínaný pokles cien vám mohol váš súčasný aj nový dodávateľ ponúknuť zemný plyn za nižšie ceny, za aké ste plyn doteraz odoberali. Dokedy bude trvať tento pokles, nevie ani Warren Buffett. S poklesom cien by vaše náklady mohli klesnúť o niekoľko 100 eur. V niektorých prípadoch aj o niekoľko 1000 eur ročne. V každom prípade, ak ste doteraz neprijali ponuku s výhodnejšou cenou plynu, odporúčam vám tak urobiť čo najskôr. Mám pre vás pár rozumných dôvodov.

Nespoliehajte sa na ponuku od súčasného dodávateľa. Ak nebude mať dôvod, sám vám cenu plynu nezníži. Ak ju zníži, porovnajte si ponuku s aspoň dvoma ďalšími dodávateľmi. Postačí, ak zavoláte na infolinku dodávateľa. Následne budete mať priestor komunikovať s regionálnym zástupcom, ktorý vám vypracuje ponuku. Nezabúdajte, že vždy tu máte priestor na rokovanie o cene. Znížite si tak prevádzkové náklady za plyn.

S ohľadom na medzinárodné vzťahy nie je istý ani „zajtrajší deň“. Teraz vážne. Cena plynu sa môže kedykoľvek vrátiť na svoju pôvodnú hodnotu alebo sa môže zvýšiť. Preto sa oplatí čím skôr si zaistiť dodávku plynu na ďalšie obdobie za aktuálne výhodnejšie ceny. Stačí, ak si porovnáte ponuky a hneď budete vedieť, na čom ste. Nového dodávateľa plynu si môžete vybrať už osem mesiacov pred ukončením vašej aktuálnej zmluvy. Myslite na to, že ak nevyužijete možnosť odľahčiť si platby za energie, môže tak urobiť vaša konkurencia.

Postup ako si skontrolovať, či máte najnižšiu cenu plynu od dodávateľov

O tom, ako postupovať pri porovnávaní ponúk ďalších dodávateľov energií – ide o pár jednoduchých krokov:

  1. Osloviť vhodných dodávateľov s dobrými referenciami (dostanete požiadavku predložiť potrebné doklady).
  2. Dodať podklady (následne získate ponuky a zistíte, aká je realita)
  3. Porovnať si ponuky (je potrebné si všímať cenu plynu, mieru tolerancie odberu a dobu viazanosti)
  4. Podpísať vybranú ponuku (odporúčam na jeden rok)

Ak je pre vás vyjednávanie ceny plynu nepríjemnou záležitosťou alebo nemáte čas, môžete sa bez starostí spoľahnúť na elektronickú aukciu. Získate tak plyn za najnižšiu možnú cenu a nemusíte stráviť deň zháňaním informácií o dodávateľoch, oslovovaním a porovnávaním. Túto službu ponúkam tu: zníženie ceny v elektronickej aukcii.

Zdielať
Igor Koštiaľ
 

Pomáham podnikateľom ušetriť peniaze za elektrickú energiu a plyn. Počas viac ako 3 ročnej praxe som pomohol jedenástim podnikateľom ušetriť na energiách spolu 10 587,56 €. Chcete ušetriť na energiách aj vy? Pozrite sa sem: Týždenná Správa a sem: Individuálna Analýza Úspory

Kliknite sem a zapojte sa do diskusie 0

Zapojte sa do diskusie: