[Prípadová štúdia] Ako sa dá ušetriť za elektrinu a plyn viac ako 3000 EUR

V tejto prípadovej štúdii vám ukážem prípad nášho klienta, ako sa dá ušetriť za elektrinu a plyn viac ako 3000 Eur vďaka niekoľkým jednoduchým krokom

Telefonicky som kontaktoval prevádzku čistiarne textílií v Brezne.

Ani by som nepovedal, akú veľkú majú spotrebu zemného plynu. Pre porovnanie, jedná sa asi o 10x väčšiu spotrebu ako ma bežná reštaurácia na Slovensku.

Teda cez recepciu som sa dostal ku majiteľovi a zároveň konateľovi firmy. S pánom sme sa telefonicky dohodli, že mu urobím analýzu úspor na dodávku zemného plynu. Požiadal som ho o potrebné podklady.

Analýza úspor spočíva v porovnaní ceny plynu za posledných 12 mesiacov (ideálne v podobe faktúr od dodávateľa plynu), prípadne aktuálnej ponuky klienta od súčasného dodávateľa a odhad ceny na základe cien na burzách, kde dodávatelia nakupujú plyn spolu s výsledkami z doterajších výsledkov elektronických aukcií, ktoré organizuje firma, s ktorou spolupracujem.

Ako sa dá ušetriť za elektrinu a plyn – analýza úspor

Podklady mi prišli na email v podobe faktúr za posledných 12 mesiacov a teda som vypracoval analýzu úspor.

Dohodol som si osobne stretnutie s konateľom firmy, aby sme si prešli pre a proti. Výsledky analýzy boli veľmi dobré, a tak som očakával spokojnosť a rozhodnutie zúčastniť sa elektronickej aukcie na základe mnou vypracovanej analýzy úspor.

Pán konateľ si analýzu dôkladne prešiel a bol milo prekvapený – očakávaná úspora 2520 až 3259 EUR bez DPH.

V takomto prípade sa následne ide na aukciu, kde sa vydraží ta najlepšia cena. Vďaka tomu klient získa značnú úsporu, o ktorej možno ani nevedel, presne ako tento pán.

V tomto prípade majiteľ a konateľ v jednej osobe ušetril na parádnu dovolenku, alebo na vianočné odmeny pre zamestnancov.

Ak sa chcete aj vy pozrieť, či neplatíte zbytočne veľa za plyn alebo elektrinu, pozrite sa sem -> analýza úspor. Rád pomôžem ušetriť peniaze aj vám, aby ste mohli svoje podnikanie rozširovať a žiť život, po akom túžite.

 

Zdielať
Igor Koštiaľ
 

Pomáham podnikateľom ušetriť peniaze za elektrickú energiu a plyn. Počas viac ako 3 ročnej praxe som pomohol jedenástim podnikateľom ušetriť na energiách spolu 10 587,56 €. Chcete ušetriť na energiách aj vy? Pozrite sa sem: Týždenná Správa a sem: Individuálna Analýza Úspory

Kliknite sem a zapojte sa do diskusie 0

Zapojte sa do diskusie: