Pri dodávke elektriny sa vyjednáva iba jedna cena položky.

Pri pohľade na faktúru za elektrinu možno aj Vás prekvapuje počet a členitosť položiek. Pri dodávke elektriny sa vyjednáva iba jedna cena položky.

 

Podľa obrázku všetky ostatné položky sú určené URSO. a nieje možné cenu týchto položiek žiadnym smerom a spôsobom ovplyvniť. Na obrázku je faktúra jedného významného dodávateľa elektriny. Faktúra ďalších dodávateľov môže vypadať inak. Ak potrebujete pomôcť tak ma kontaktujte alebo rovno využite službu porovnania cien elektriny resp. sa jedná o výpočet možnej úspory pri uzatváraní zmluvy a vyjednávaní ceny elektriny.

Chcem Individuálnu analýzu úspor.

 

Prečo píšem o dodávke elektriny a o tom, že sa vyjednáva iba jedna cena položky?

Aby ste mali jasno v tom o čom sa máte baviť so zástupcom dodávateľa elektriny. Lebo pri uzatváraní zmluvy môžete ovplyvniť koncovú cenu za MWh elektriny. No iba vďaka jednej položke.

Aby ste neboli nahnevaný keď vám príde nedoplatok. Lebo nedoplatok neznamená vysokú cenu elektriny. Ale zvýšenú spotrebu za posledných 12 mesiacov oproti dohodnutému odberu a podľa toho nastaveným preddavkom.

Aby ste sa netešili keď vám príde preplatok. Platí to iste ako pri nedoplatku. Nemáte lacnú elektrinu, len ste spotrebovali menej ako bol odhad v zmluve a podľa odhadu ste platili preddavky.

 

Ako môžete ovplyvniť cenu položky vo faktúre a možno znížiť svoje náklady vo firme?

Keď máte firmu alebo podnikáte ako SZČO hlbšie rozumiete cenotvorbe a predaju. Aj tu platí, že dodávateľ vytvára zisk. Vhodným vyjednávaním a zatlačením možete znížiť tento dodávateľov zisk a platiť menej. Ja na to používam elektronickú aukciu. Nemusím sa nijak doťahovať s dodávateľom resp. viacerími dodávateľmi elektriny. Jednoducho sa zúčasním lektronickej aukci na dodávku elektrickej energie pre firmy a podnikateľov a získam najnižšiu cenu elektriny.

Inak by som musel kontaktovať viacerých dodávateľov. Všetkým zasielať podklady a následne s nimi volať a písať si emaily.. nakoniec by som musel čeliť ich útokom (ja to tak volám) z odmietnutia, pretože vybrať si musím iba jedného. A to ešte neviem či som na dne najnižšej ceny elektriny.

Pri účasti na elektronickej aukcii mám analýzu úspor, ktorá mi ukáže najnižšiu možnú cenu elektriny, ktorú môžem získať. Analýza porovnáva cenu na burze vs. aktuálna ponuka na dodávku elektriny. Pri prvom porovnaní to bol rozdiel okolo 50%. Aktuálne ten rozdiel je menší , lebo cena elektriny na burze išla hore.

 

Ak chcete niečo takéto vyskúšať to môžete tu individuálna analýza úspor.

Igor Koštiaľ – firemný poradca nákupu energií

Igor Koštiaľ
 

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: